Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
Szybki kontakt

kontakt@pompylublin.pl

tel. 81 307 60 80

 

Coś o nas

Oferujemy za bardzo rozsądną cenę dobrej jakości pompy głębinowe, powierzchniowe, oraz pompy do szamba, hydrofory. W sprzedaży posiadamy głównie pompy OMNIGENA i IBO. Zachęcamy do kontaktu.

 

 

 

 

Ważne przy doborze pompy zatapialnej!!

Informacja ważna dla doboru pomp.
Przy doborze parametrów hydraulicznych pompy zatapialnej należy wziać pod uwage, że parametry podawane przez nas w tabelach jak i na wykresach tak jak i u innych dostawców sa parametrami hydraulicznymi uzyskiwanymi bezpośrednio na wyjsciu z pompy bez uwzględnienia strat wynikajacych z oporów instalacji tłocznej. Biorac powyższe pod uwage dobierajacy pompę musi uwzglednić nastepujące elementy instalacji tłocznej które bedą miały znaczący wpływ na obniżenie parametrów ciśnienia i wydajności w miejscu odbioru wody:


- średnica wewnetrzna rury tłocznej z rozróżnieniem czy jest to rura sztywna czy też elastyczny waż np. strażacki. Zmniejszenie średnicy (redukcja odcinka tłocznego instalacji) w porównaniu do srednicy wyjścia tłocznego z pompy znacząco zwiększy spadek parametrów. Zwiększenie średnicy zadziała odwrotnie choć nie w takim zakresie jak zwężanie rurociagu. W przypadku miękkiego weża elastycznego opory tłoczenia sa znacznie wieksze niż przy rurze sztywnej, czyli takiej która samoczynnie nie zmniejsza swojego przekroju .

- długośc pionowego odcinka rury tłocznej czyli różnicy w pionie miedzy zamontowaniem pompy a miejscem wylotu.
- długośc poziomego odcinka rury tłocznej.
- wszystkie inne elementy instalacji jak zawór zwrotny, kolanka, łuki, redukcje, szybkozłaczki, zawory, zweżki, wodomierze, itp.


Dopiero zsumowanie oporów wynikajacych z długości rury tłocznej, przepływu oraz zainstalowanych w/w elementów daje faktyczną informację o ile zmniejszy sie parametr ciśnienia i wydajności w punkcie odbioru w porównaniu tym co jest określone dla danej pompy. Wielkośc wskaźników pozwalajacych określic spadki parametrów dla poszczególnych elementów instalacji tłocznej mona znaleźc w fachowych wydawnictwach z dziedziny instalacji pomp